Akasya 'Arkiparc 2013 En İyi Konut Ödülü'nün sahibi


http://www.arkitera.com/haber/13262

 

MİMAR MEHPARE EVRENOL’A MIPIM’DEN SONRA BİR ÖDÜL DAHA
 
Mimar Mehpare Evrenol, SAF GYO’nun Akasya Acıbadem projesi ile MIPIM’den sonra Arkiparc Gayrimenkul Ödülleri’nde de birinciliğe layık görüldü.
Arkitera Mimarlık Merkezi’nin düzenlediği Arkiparc Gayrimenkul Fuarı kapsamında verilen Gayrimenkul Ödülleri, 11 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen tören ile sahiplerini buldu.
Sektörün gündemini belirleyen isimlerin bulunduğu jüri tarafından seçilerek finale kalan Akasya Acıbadem, bu yıl dördüncüsü düzenlenen ödül töreninde  “Konut” kategorisinde katılımcıların oyları ile birinciliğe hak kazandı. 
Mimar Mehpere Evrenol; “ Proje üzerinden mimarına ve geliştiricisine verilen ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü’nde Akasya Acıbadem projemizle yer aldık. Finalde 6 kategoride birbirinden başarılı toplam 18 proje yarıştı. Birinciyi fuara katılan ziyaretçilerin oylarının belirlediği törende Akasya Acıbadem ile dereceye girdik. Fuara katılan ziyaretçilerin oyları ile birinci seçilmek bizim için çok anlamlı. MIPIM’de de pek çok ülkeden binlerce kişinin verdiği oylarla birinci gelmiştik. Halk tarafından bu ödüllere layık görülmemiz bizim ne kadar yaşanabilir alanlar yarattığımızın en büyük göstergesidir diye düşünüyorum.  Ödüllerimize bir yenisini daha eklediğimiz için çok mutluyuz” dedi.