Evrenol Architects Cityscape Dubai 2014 Fuarı'nda


Yatırımcılarıyla Gündeme Gelen Projeler Artık Mimarlarıyla da Anılmaya Başladı
Evrenol Architects, Ortadoğu'nun en büyük gayrimenkul etkinliği olarak kabul edilen Dubai Cityscape Global Fuarı’nda sektörün önde gelen isimleri, yatırımcılar ve ziyaretçilerle buluştu.
21-23 Eylül 2014 tarihleri arasında gayrimenkul ve mimarlık dünyasını buluşturan Cityscape Global fuarında yerini alan Evrenol Architects kurucusu Yüksek Mimar Mehpare Evrenol; “İnanıyorum ki ülkemizde genelde yatırımcısıyla anılan projeler, tasarıma verilen önemin de artmasıyla başka bir boyuta taşınacak ve mimarlar da bu ve benzer platformlarda daha çok yerini alabilecek” şeklinde konuştu.
 
Fuar sonrası görüşlerini aktaran Evrenol; “Dubai Cityscape fuarı bu yıl oldukça verimli geçti. Geçtiğimiz yıllara göre gerek ziyaretçiler gerekse katılımcılar nezdinde oldukça nitelikli bir fuar olduğunu düşünüyorum.  Çok sayıda Türk gayrimenkul yatırımcılarının yanı sıra mimari ofislerin de fuara katılımı dikkat çekiciydi.  Hindistan'dan Suudi Arabistan'a kadar farklı proje arayışında olan kişi ve kurumlarla karşılaştım” dedi. 
Bölge ülkelerinden iş başvuruları aldıklarını da belirten Evrenol; “  Bu iletişimlerin bizler için verimli olacağı kanısındayım. Sektör olarak bu tip fuarlarda yer almak çok önemli. Bu şekilde hem kendimizi sınayabiliyor hem de dünyadaki gayrimenkul üretiminin nabzını tutabiliyoruz. Mimari bir ofis olarak hayata geçirdiğimiz projelerimizle dünya standartlarını yakaladığımızı görmek bizleri ileriki dönemler için motive ediyor." şeklinde konuştu.