cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
Evrenol Architects - Köyceğiz Residences

Köyceğiz Residences


Proje tarihi: 2013-2014
Tamamlanma tarihi: 2013- devam ediyor
Yatırımcı: Sinpaş YAPI Endüstri A.Ş.                 
Arsa alanı: 25.970 m²
İnşaat alanı: 59.580 m²
Konut alanı: 48.620 m²
Peyzaj alanı: 21.270 m²
Bina adedi: 14
Farklı bina tipi: 5
Konut adedi: 291                       
Farklı konut tipi: 22
 
Hizmetler:
Master plan
Konsept Projesi
Ruhsat projesi (kesin proje)
Uygulama Projesi
Sistem ve detay projeleri
Çok Disiplinli Proje Koordinasyonu
 

Köyceğiz projesi, metropol hayatından uzaklaşmadan sakin bir hayat yaşamak isteyenler için oluşturulan bir konut yerleşim projesidir. Doğal ve organik hayatın, projenin tüm yapılar ve rekreasyon alanlarında hissedilmesini sağlamak, tasarımın öncelikli ilkesi olmuştur. Alçak katlı binalar,  korunaklı bir iç avlu, binanın her katını geri çekerek oluşturulan geniş teraslar ve meyve ağaçlarından meydana gelen bahçeler, projeyi alışılmış site anlayışının dışında ayrıcalıklı bir yere konumlandırmaktadır. Büyük şehirlerde yaşayan herkesin özlem duyduğu organik hayat, Köyceğiz projesinin hem mimari hem de sosyal yaşam kurgularında incelikle detaylandırılmıştır.

İstanbul gibi 4 mevsimin tüm güzellikleri ile yaşandığı bir şehirde, bu mevsimleri hissettirecek çok özel bir peyzaj anlayışının projeye hakim olması sağlanmıştır. Peyzajın meyve ağaçları ağırlıklı olması, mevsim geçişlerinde tüm alanı farklı dokular ve renklere büründürerek Köyceğiz projesini aşina olduğumuz site görüntüsünden uzaklaştıran bir diğer önemli unsur olarak göze çarpmaktadır. Organik yaşam konseptinin, komşu parselde organik tarım yapılacak sera ve yine aynı alanda kurulacak organik Pazar ile de devam ettirilmesi hedeflenmiştir. Orta alanda bulunan ve site sakinlerinin sosyalleşme alanı olarak kullanacağı kameriye, yürüme yolları ve park alanları ile projenin doğal yaşam vaadi güçlendirilmiştir.

Yapı malzemelerinde de doğal malzemelerin tercih edildiği projede, taş ve ahşap kaplamalar kullanılmıştır. Tamamen doğayla dost bir mimari dilin uygulandığı projede çok yüksek olmayan binaların katları geri çekilmek sureti ile geniş teraslar oluşturulmuştur. 1+1 dairelerde bile yer alan geniş teraslar, son yıllarda hızla gelişen balkon bahçeciliğine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Tüm plan tiplerindeki dairelerde görsel derinlik unsurları ve verimli gün ışığı kullanımı gözetilmiştir. 

Render
Render
Render
Render